Grup Hepsi Fan CLub © 2oo9
GHFC'a HoşgeLdiniz...
Lütfen Forumumuzdan YararLanabiLmek İçin Üye OLunuz veya Giriş Yapınız...
GHFC'a HoşgeLdiniz...
Lütfen Forumumuzdan YararLanabiLmek İçin Üye OLunuz veya Giriş Yapınız...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HoşgeLdiniz, Misafir.
Son Ziyaretin: Perş. Ocak 01, 1970
MesaJ Sayın: 22

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi

5 posters
YazarMesaj
alev
Truê Lové
Truê Lové♥

Kadın
Ruh HaLim : Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi Uzguner0
Başarı : 43

Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi Empty
MesajKonu: Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi   Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi Icon_minitimeÇarş. Ocak 14, 2009 2:36 am

Moses Mendelsohn hiç yakisikli bir adam degildi. Cok kisa boyunun olmasi yani sira, cok garip bir de kamburu vardi.
Mendelsohn, günün birinde Hamburga da yasayan bir isadamini ziyarete gitti. Isadaminin, Frumtje adinda cok güzel bir kizi vardi. Moses, bu güzel kiza umutsuz askla tutuldu. Fakat güzel kiz onun cirkin görüntüsünden ürkmüstü. O nedenle, degil onun sevgisine karsilik vermek, yüzüne bile bakmak istemiordu. Ayrilma zamani geldiginde Moses, güzel kizin üst kattaki odasina cikti ve tüm cesaretini toplayarak onunla son kez konusma girisiminde bulundu.

izin güzelligi öylesine olağanüstüydüki bir an icin onun cenetten geldigini bile düsündü. Fakat kizin, basini kaldirip da yüzüne bakmamaktaki direnci, Mosesi cok üzdü. Güclükle barabildigi konusmasini sirasinda cirkin asik, bu güzl kiza bir soru sordu:
“Evliliklerin kutsal bir özelligi olduguna inanir misiniz ?”
“elbette” diyerek yanitladi güzel kiz ve gözlerini yine kaldirmayip Mosesin yüzüne yine bakmadan, kendi de ona bir soru sordu:
“Peki ya siz ?” dedi. “Siz inanirmisiniz buna ?”
MOses bir an bile duraksamadi:
“Evet, bende inanirim” dedi ve ekledi: “Biliyor musunuz? Her erkek cocugu dogdugunda Tanri, onun evlenecegi kizi belirlermis.
Benim dogdugumda da benim evlenecegim kiz belirlenmis ve bana ´Senin karin kambur olacak `demis. O zaman ben bir istekte bulunmusum Tanri´dan. “Tanrim, kambur bir kadin bir trajedi olur, Lütfen onun kamburlugunu bana ver ve onu güzel bir kadin yap demistim”

Mosesin bu sözlerinden sonra Frumtje gözlerini yerden kaldirdi, onun gözlerinin icine bakti ve elini uzaatip, Mosesin elini tuttu. Ve daha sonra da onun, sevgili esi oldu. Bu anlatigimiz bir “peri masali” degil, ünlü Alman besteci Mendelssohn´un büyükbabasi ile büyükannesinin evlenmerinin öyküsüdür....
SupeR'KauLitz'GirL^
S.ModératöR&GrafikeR
S.ModératöR&GrafikeR
SupeR'KauLitz'GirL^

Kadın
Başarı : 16

MesajKonu: Geri: Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi   Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi Icon_minitimeCuma Ocak 16, 2009 11:18 pm

şaşırdım yine sağol tatlım
http://hepsifani.forumt.biz
=€dwaRd'KbRa=
~ ModératöR
~ ModératöR
=€dwaRd'KbRa=

Kadın
Ruh HaLim : Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi Asikvm1
Başarı : 0

MesajKonu: Geri: Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi   Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi Icon_minitimePaz Şub. 01, 2009 6:34 am

aynen sağoL ttLım=)))...
http://erenbakici-fanclub.9forum.biz
ŞıMaRıK-GüLÇiNci
Member
Member

Kadın

MesajKonu: Geri: Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi   Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi Icon_minitimePtsi Mart 30, 2009 1:13 am

sağol canım
eren bakıcı
Hardworking Member
Hardworking Member
eren bakıcı

Kadın

MesajKonu: Geri: Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi   Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi Icon_minitimePtsi Nis. 06, 2009 3:35 am

Sağol Tatlım

Yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-